دسته بندی محصولات فروشگاهی

تا آنجا که کامپیوتر شما اجازه می‌دهد ، کیبورد و موس مستقیم‌ترین اتصال را با رایانه شما برقرارمی‌کنند ، در معمولی‌ترین حالت ممکن موس کامپیوتر یک دستگاه ساده همراه با یک حسگر با دو دکمه در بالا و یک چرخ اسکرول است . اما در حالی که همه موس‌ها از نظر مفهمومی بسیار ساده به نظر می‌رسنداما منحصر به فرد‌تر از آن چیزی هستند که شما فکر می‌کنید .

پس در نهایت دانستن این که چه چیزی یکی را از دیگری متمایز می‌کند برای خرید یک موس بسیار ارزشمند خواهد بود .

نوع موس

موس ممکن است از نظر مفهموی وسیله ای ساده باشد اما با گذشت زمان موس‌های مختلف پیشرفت کرده‌اند و هر کدام برای کاربردهای متفاوتی ساخته شده‌اند ، رایج‌ترین آن‌ها موس‌های ساده کامپیوتر‌های شخصی یا لپ تاپ است . جدا از دکمه‌های راست و چپ معمولی موس ، معمولا موس‌ها دارای یک چرخ اسکرول و حتی دکمه‌های اضافی دیگری در قسمت شست هستند که باعث می‌شود در مرورگر وب صفحات را عقب و جلو کنید .

موس‌های مسافرتی معمولا تمام ویژگی‌های یک موس ساده را دارند اما با اندازه کوچک‌تر ، این موس‌ها طوری طراحی شده اند که به راحتی در جیب و کوله پشتی یا کیف لپ تاپ قرار گیرند . اما در حالی که اندازه کوچک ممکن است در کیف به خوبی جا شود موس‌های لپ تاپی برای دست‌های انسان‌ها کوچک هستند ، می‌توان از آن ها استفاده کرد اما در مدت زمان طولانی به مشکل بر خواهید خورد .

موس گیمینگ

موس‌های گیمینگ بسته به هر سبکی نوع های مختلفی دارند که شامل (MMORPG ، تیراندازی اول شخص ، استراتژی‌Real Time) می ‌شوند و هر کدام به یک ویژگی خاصی نیاز دارند .

وجه تمایز این موس‌ها قطعات به کاررفته در آن‌ها است – حسگر‌های لیزری ، دکمه های نوری ، کانکتور‌های USB با روکش طلا ، سفارشی سازی که شامل وزن قابل تنظیم ، دستورات ماکرو ، تعویض DPI در حین بازی‌کردن است . برای بازیکنان معمولی این ویژگی‌ها لازم نیست و بیش از آن چیزی است که نیاز پیدا خواهند کرد اما برای گیمرهای اهل رقابت یک مزیت به حساب می‌آید .

طراحی ارگونومیک

بیشتر موس‌های امروزی گیمینگ از طراحی ارگونومیک پیروی می‌کنند ، این نوع طراحی مشکلات و دردهای ناشی تونل کارپال را کاهش می‌دهد البته نوع طراحی این گونه موس‌ها ممکن است غیرعادی به نظر برسد و عادت کردن به آن ها را بسیار سخت کند .

انواع اتصال

ساده ترین راه برای اتصال به رایانه شخصی شما برای اتصال از طریق کابل USB است ، موس‌های سیمی کامپیوتر معمولا دارای قابلیت Plug and Play را دارا هستند که بدون نرم‌افزار خاصی می‌توانید آن‌ها را به سیستم کامپیوتری متصل کنید برخلاف موس‌های بی‌سیم که از باتری استفاده می‌کنند نیازی نیست نگران خالی شدن انرژی موس باشید .

موس‌های سیمی معمولا در بازی ترجیح داده می‌شوند چرا که اتصال‌های سیمی زمان تاخیر و مشکلات آن‌ها را کاهش می‌دهد ، با این وجود اگر به دنبال آزادی بیشتری هستید و علاقه به شلوغی ندارید بهتر است از موس‌های بی سیم استفاده کنید .

سنسور و حساسیت

دو نوع حسگر مبتنی بر نور وجود دارد که شامل حسگر‌های نوری و لیزری است .

حسگر نوری

بیشتر اوقات به رنگ قرمزهستند که داخل آن ها از یک سنسور تصویری به نام CMOS استفاده شده و این سنسور صورت مکرر از سطح زیرین خود عکس‌برداری می کند معمولا حسگر‌های نوری یا اپتیکال مناسب بازی هستند .

حسگر لیزری

موس‌های لیزری مشابه نوری کار می‌کنند اما به جای LED از لیزر مادون قرمز در آن ها استفاده شده است این موضوع باعث افزایش DPI و نرخ نمونه‌برداری می‌شود یکی از ایرادات این موس شتاب بیش از حد آن است که در بازی‌های کامپیوتری کاربران را با چالش مواجه می‌کند.

ثبت دیدگاه
ثبت امتیاز :
captcha