اپل آماده ورود به بازار گوشی های هوشمند 5G می شود

سهیل کوشا شنبه 26 بهمن 1398 - 17:24
اپل آماده ورود به بازار گوشی های هوشمند 5G می شود
اپل آماده ورود به بازار گوشی های هوشمند 5G می شود

انتخاب/ اگرچه هنوز 5G در همه جا در دسترس نیست اما بدون شک 5G یکی از بزرگترین امتیازهای فروش بیشتر در سال جاری و سالهای آتی خواهد بود.

اپل یکی از شرکت هایی است که در تلاش است بیش از یک تلفن هوشمند با پشتیبانی 5G ارائه دهد.

طبق گزارشی جدید ممکن است، اپل از ماژول آنتن کوالکام خودداری کند و در عوض آنتن 5G خود را طراحی کند. این در حالی است که پیشبینی می شود اپل از مودم کوالکامX55 در آیفون های 5G خود استفاده کند و آنتن خود را برای آن طراحی می کند. اپل ظاهراً برای هر دو نتیجه ممکن روی طراحی آنتن کار می کند خواه با مودم اختصاصی خود خواه با تکنولوژی کوالکام.

اما به نظر می رسد اپل نمی خواهد به دو دلیل واضح با آنتن کوالکام واد بازار شود. نخست این که این آنتن به تولید آیفونی ضخیم تر از آن چیزی که اپل می خواهد منجر شود و دوم این که اگر تصمیم بگیرد با قطعات خود کار کند احتمالا حق امتیاز کمتری به کواالکام پرداخت خواهد کرد.

آیفون 5G اپل از آنتن "آرایه فاز" استفاده می کند که از دو قسمت برای تشکیل یک پرتوی سیگنال استفاده می کند. این پرتو می تواند به صورت الکترونیکی هدایت شود. اپل در گذشته یک آنتن نسبتا ضعیف طراحی کرده است. اگر #antennagate را به خاطر دارید ، آیفون 4 با آنتن تولید می شد که اگر شما آن را به صورت اشتباه نگه می داشتید، سیگنال خود را از دست می داد. مطمئناً اپل بعد از آن واقعه درس خود را آموخته است و #antennagate دیگری برای اپل طراحی نخواهد کرد.

نظر شما راجع به این مطلب چیست؟
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد